Охридски Бисер за секоjа дама


„На жената и требаат низи и низи од бисери.“

-Коко Шанел


Накитот претставува најсоодветно дополнување на женската убавина. Ретко која жена не го обожава и посакува и ретко која жена не сака да добива внимателно и со вкус избрани подароци. За овој 8ми Март ја решивме Вашата дилема што да и подарите на Вашата драга особа.

28534271_2075465535804479_1459658986_n

Најубавиот накит кој претставува вечна класика е токму бисерот. А ние сме горди што го имаме Охридскиот Бисер како македонски бренд кој скоро еден век ја надополнува убавината на дамите низ целиот свет. За овој 8ми март да се погрижиме тоа да бидат што повеќе дами во нашата земја.

This slideshow requires JavaScript.

Благодарение на семејството Филеви од Охрид, доследни на традицијата но во тренд со модните збиднувања и потребите на современата жена, бисерите комбинирани со филигран, маркизет и други елементи може да бидат дел од Вашето секојдневие. Научете повеќе за историјата и Тајната на Охридскиот Бисер.

28641317_2075468659137500_813993042_o

Наводно оваа сезона бисерите се вратиле на голема врата, а всушност никогаш и не излегле од мода. Треба само внимателно да се изберат соодветните модели и да се комбинираат со соодветните парчиња облека. Бисерите може да се носат во секоја пригода и на секоја возраст.

28536853_2075464639137902_1218022671_n

Фотографиите се направени во топлата и релаксирачка атмосфера на хотел Royal View во Охрид. Самото име кажува многу, ја направивме најдобрата комбинација, спектакуларниот поглед на стариот град и Охридското Езеро со Охридските Бисери носени од кралици, принцези и други славни дами. Сето тоа надополнето со коктелот на градот Охрид Еден Бисер. Повеќе за тоа во наредниот пост.

28536619_2075462095804823_1190785661_n

Во месецот на жената, ексклузивно во соработка со фамилијата Филеви, Whisper Ви овозможува попуст од 15% на сите производи во продавниците на Филеви во Охрид и Скопје. Сé што треба да направете е при купување во нивните продавници да го покажете Ваучерот.

Сочувајте го ваучерот на Вашиот мобилен и едноставно покажете го кога ќе купувате и добијте 15% попуст. Да придонесеме за зачувување на животната средина не го печатете ваучерот.

Teal Plant Background Coupon2
Ваучер

„Бисерите се секогаш соодветни.“

-Џеки Кенеди


Како би немало забуна за кои продавници се однесува попустот погледнете на линковите кои следуваат која е локацијата на истите. Особено може да биде збунувачки со многуте продавници за бисери во Охрид, треба да знаете каде да ги пронајдете најдобрите, плус и да добиете попуст.

Локација во Охрид:

Филеви Продавница I  Ул. Коста Абраш бр.13, 6000 Охрид

Филеви Продавница II Ул. Цар Самоил бр.20, 6000 Охрид

Музеј и Продавница III Ул. Илинденска бр.40, 6000 Охрид

Локација во Скопје:

Miss Pearl           ГТЦ – приземје 1000 Скопје

Facebook страна со контакт за Скопје

Подарете накит што останува и за идните генерации. Македонски бренд „Охридски Бисер“. Уживајте во убавината на бисерите во фотографиите кои што следат.

This slideshow requires JavaScript.

Фотографија: Бранкица Бошнакоска

Шминка: Jasmineye

Фризерски салон: Infinity

6 thoughts on “Охридски Бисер за секоjа дама

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.